Decoration tutorials

Picture for blog post هرمان میلر و مبلمان اداری
Report 2021/11/29

هرمان میلر و مبلمان اداری

میلر شرکت تولید مبلمان اداری است که از اوایل قرن 20 شروع بکار کرد و با بکار گیری طراحان و معماران توانست در اواسط قرن به یک شرکت پیش رو در طراحی مبلمان اداری تبدیل و به عنوان یک مرجع طراحی صنعتی مطرح شود. این اتفاق علاوه بر تلاش، محصول تصمیم‌های درست در زمان‌های درست است.

continue
Picture for blog post داستانِ میز داستان‌ها
Report 2021/11/08

داستانِ میز داستان‌ها

میز جلو مبل، میز عسلی یا میز چای و قهوه! تاریخ بوجود آمدن این میز را به حدود سال 1652 که اولین قهوه خانه در لندن افتتاح شد، نسبت داده‌اند. در کنار مشتریانی که هر یک فنجان قهوه‌ای در دست داشتند، نیاز به یک میزی بود تا در میان گفت‌و‌گو و بحث و فاصله‌ای که میان جرعه‌های بوجود می‌آید، نگهدارنده فنجان قهوه باشد. این میز در گذر زمان کوتاه و بلند، پهن و باریک شده، اما همواره تا به امروز نقش اساسی در میانه‌ی دورهمی‌ها و داستان‌هایش داشته‌است.

continue
Picture for blog post میز تلویزیون، مبلمانی در فراز و نشیب!
Report 2021/10/25

میز تلویزیون، مبلمانی در فراز و نشیب!

میز تلویزیون، چه زمانی وارد حوزه مبلمان منزل شد؟ میز تلویزیون یک عنصر جدید در حوزه مبلمان است، اگر چه تلویزیون خود یک پدیده مدرن محسوب می‌شود و میز آن در ارتباط مستقیم با تلویزیون مفهوم و هویت می‌یابد، اما تحولات طراحی آن همزمان متاثر از تحولات تکنولوژیک تلویزیون و دنیای طراحی مبلمان و معماری داخلی است.

continue
Picture for blog post از اوتامان تا پاف
Report 2021/10/11

از اوتامان تا پاف

"اوتامان" همان صندلی‌های ساده و روکش‌داری است که به نام "پاف‌" امروزه می‌شناسیم. اوتامان صندلی بدون پشتی در امپراتوری عثمانی، که به اروپا راه یافت و با طراحی ساده و کاربردی‌اش، با نام "پاف" در انواع فضاها از مسکونی تا اداری و تجاری و غیره، جای خود را پیدا کرد. پاف، صندلی است که برای یک لحظه استراحت و یا تکیه گاه پا برای مدت‌ها لمیدن! تا میزی کنار مبل و تخت و یا یک صندلی انتظار در لابی یک فروشگاه می‌تواند نقش آفرینی کند.

continue
Picture for blog post داستان مبل تختخوابشو
Report 2021/09/19

داستان مبل تختخوابشو

مبل‌ هایی که به تخت تبدیل می‌شوند! بر خلاف تصور این یک اتفاق در دهه‌های اخیر نیست، این یک نوآوری در صنعت مبلمان و زندگی صنعتی قرن 18 است؛ درست همان زمانی که زندگی صنعتی، خانه‌ها را کوچک، و فضاها را ادغام کرد، این نوآوری پاسخی مناسب به شرایط موجود داد و به یک نوع از مبلمان تبدیل شد.

continue
Picture for blog post از درخت تا تخت
Report 2021/09/05

از درخت تا تخت

هر انسانی بیش از یک سوم عمر خود را در خواب است. پس اگر بگوییم اتاق خواب و اسباب خواب یکی از مهمترین عناصر زندگی و خانه است بی‌راه نگفته‌ایم. اگر چه ماهیت خواب، در طول سالیان زندگی بشر تغییر نکرده است اما کیفیت آن دستخوش تغییرات بسیاری بوده است. بشر در طول تاریخ برای داشتن خواب با کیفیت مطلوب، با توجه به شرایط زمانی تمهیداتی در نظر گرفته است تا بتواند کیفیت این امر اساسیِ زندگی را حفظ کند. از این رو در طول تاریخ، همواره اسبابی برای آن طراحی کرده و ساخته است و آن را اصلاح و ارتقا داده است.

continue
Picture for blog post زندگی با حیوانات خانگی
Report 2021/08/13

زندگی با حیوانات خانگی

در دنیای امروز، بسیاری علاقمند به زندگی در کنار حیوانات خانگی هستند. اگر چه زیستن در فضای باز خانه‌های ویلایی و دارای حیاط برای حیوانات خانگی، آزادی و تحرک بیشتری را بهمراه دارد؛ اما بسیاری از صاحبان حیوانات خانگی که در آپارتمان زندگی می‌کنند، در تلاش‌اند تا فضای زندگی خود را با توجه به نیازهای حیوانات خود چیدمان کنند و با قراردادن مبلمانی مناسب در فضا، آزادی و تحرک را در یک عرصه و فضای ویژه برای آنها بازسازی کنند.

continue
Picture for blog post داستان صندلی ایمز
Report 2021/08/06

داستان صندلی ایمز

صندلی پلاستیکی چارلز و ری ایمز در سال 1950 برای "مسابقه بین المللی طراحی مبلمان کم هزینه" که توسط MOMA در نیویورک برگزار شد، ساخته شد. این اولین صندلی پلاستیکی است که بطور صنعتی ساخته شده است. این طرح به طور موقت برای پاسخ به فوریت مبلمان مورد نیاز در دوران پس از جنگ جهانی ایجاد شد. اما بیش از 70 سال است که در دنیای مبلمان و طراحی داخلی حضوری فعال دارد.

continue
Picture for blog post معیار انتخاب مبل برای فضاهای کوچک
Report 2021/07/09

معیار انتخاب مبل برای فضاهای کوچک

انتخاب مبلمان و دکوراسیون همه فضاها دارای اهمیت است. اما اهمیت ویژه فضاهای کوچک از آن جهت است، که در انتخاب مبلمان و دکوراسیون باید موارد بسیاری را لحاظ کرد تا علاوه بر حفظ همه عملکردها، در کیفیت فضا اختلالی ایجاد نشود.

continue
Picture for blog post طراحی یک فضای کار در خانه
Report 2021/07/01

طراحی یک فضای کار در خانه

چندسالی است شیوه‌های جدید کار، مدیریت پروژه و پیشرفت علم و تکنولوژی، دورکاری و کار در خانه را مطرح کرده است که با شیوع بیماری کرونا و محدودیت‌ها و شرایط موجود، این امر به یک الزام و گزینه مطرح تبدیل شده است، و توجه بسیاری را به طراحی یک اتاق یا گوشه‌ای برای کار در خانه جلب کرده است.

continue
Picture for blog post زندگی یک خانواده چهارنفره در یک خانه کوچک
Report 2021/06/19

زندگی یک خانواده چهارنفره در یک خانه کوچک

این داستانِ زندگی آلیسون و ترور است که با داشتن دو فرزند در خانه‌ای 55 متری زندگی می‌کنند و توانسته‌اند با تصمیم، انتخاب و طراحی درست، فضایی با نشاط و قابل رشد را برای کودکانشان ایجاد کنند.

continue
Picture for blog post داستان طراحی صندلی زیگزاگ
Report 2021/06/07

داستان طراحی صندلی زیگزاگ

گریت ریتولد، معمار و طراح هلندی با الهام از مختصات جنبش دِاستیل در سال 1934 یک صندلی ساده با استفاده از چهار قطعه مسطح چوب طراحی کرد که در نگاه اول یک صندلی ناپایدار به نظر می‌رسد. اما این چهار قطعه هوشمندانه و با زوایای مناسب بگونه‌ای متصل شده‌اند که توانسته یک فرم پیوسته، ساده و هماهنگ از یک صندلی را نمایش دهد.

continue
Picture for blog post داستان صندلی گهواره‌ای برای قصّه
Report 2021/05/21

داستان صندلی گهواره‌ای برای قصّه

این داستانِ صندلی گهواره‌ای هال تیلور است. پدری نجار و ساکن ویرجینیا که برای آنکه آغوشش به اندازه کافی بزرگ نبود تا بتواند همه بچه‌هایش را در آغوش بگیرد و داستان و قصه قبل از خواب را بخواند این صندلی جالب را می سازد. 

continue
Picture for blog post داستان طراحی صندلی چندیگار
Report 2021/05/19

داستان طراحی صندلی چندیگار

شهر چندیگار، پایتخت با معماری قدرتمند در ایالت پنجاب، محصول مشترک نگاه جواهر لعل نهرو به عنوان نخست وزیر و لوکوربوزیه به عنوان معمار است. معماری پیشگامانه این شهر که توسط لوکوربوزیه طراحی شده بود این الزام را بوجود می‌آورد که قطعاتی هماهنگ با دیدگاه او تهیه شود، پیر ژانرت در این راستا کوشید در ادامه روند طراحی لوکوربوزیه با خلق مبلمان به معماری چاندیگار کمک کند.

continue
Picture for blog post داستان طراحی صندلی Paimio
Report 2021/05/17

داستان طراحی صندلی Paimio

آلوار آلتو بیمارستان سل paimio را در فنلاند با یک نگاه انسانی طراحی کرد. او معتقد بود طراحی واقعی فقط در جایی است که انسان در مرکز قرار بگیرد. اين بیمارستان از انتخاب سایت ساختمان تا طراحی بنا، فضاهای داخلی و تمام عناصر و مبلمان، بسان یک موزه معنادار است که می تواند بخشی از تاریخ یک بیماری مسری و فضای حاکم بر آن و چگونگی حضور موثر طراحی در این شرایط را به نمایش بگذارد. برخی از مبلمانی که او برای این پروژه طراحی کرد امروزه به عنوان مبلمان شاخص دوران مدرن شناخته و فروخته می‌شود.

continue
Do you have any questions for your purchase? Quick ways to contact support:
Phone call and whatsApp 989021187706+