Farsi بستن

آموزه های دکوراسیون

تصویر برای پست وبلاگ داستان طراحی صندلی زیگزاگ
گزارش 1400 خرداد 17, دوشنبه

داستان طراحی صندلی زیگزاگ

گریت ریتولد، معمار و طراح هلندی با الهام از مختصات جنبش دِاستیل در سال 1934 یک صندلی ساده با استفاده از چهار قطعه مسطح چوب طراحی کرد که در نگاه اول یک صندلی ناپایدار به نظر می‌رسد. اما این چهار قطعه هوشمندانه و با زوایای مناسب بگونه‌ای متصل شده‌اند که توانسته یک فرم پیوسته، ساده و هماهنگ از یک صندلی را نمایش دهد.

ادامه مطلب
تصویر برای پست وبلاگ داستان صندلی گهواره‌ای برای قصّه
گزارش 1400 اردیبهشت 31, جمعه

داستان صندلی گهواره‌ای برای قصّه

این داستانِ صندلی گهواره‌ای هال تیلور است. پدری نجار و ساکن ویرجینیا که برای آنکه آغوشش به اندازه کافی بزرگ نبود تا بتواند همه بچه‌هایش را در آغوش بگیرد و داستان و قصه قبل از خواب را بخواند این صندلی جالب را می سازد. 

ادامه مطلب
تصویر برای پست وبلاگ داستان طراحی صندلی چندیگار
گزارش 1400 اردیبهشت 29, چهارشنبه

داستان طراحی صندلی چندیگار

شهر چندیگار، پایتخت با معماری قدرتمند در ایالت پنجاب، محصول مشترک نگاه جواهر لعل نهرو به عنوان نخست وزیر و لوکوربوزیه به عنوان معمار است. معماری پیشگامانه این شهر که توسط لوکوربوزیه طراحی شده بود این الزام را بوجود می‌آورد که قطعاتی هماهنگ با دیدگاه او تهیه شود، پیر ژانرت در این راستا کوشید در ادامه روند طراحی لوکوربوزیه با خلق مبلمان به معماری چاندیگار کمک کند.

ادامه مطلب
تصویر برای پست وبلاگ داستان طراحی صندلی Paimio
گزارش 1400 اردیبهشت 27, دوشنبه

داستان طراحی صندلی Paimio

آلوار آلتو در دهه 30 بیمارستان سل paimio را در فنلاند با یک نگاه انسانی طراحی کرد. او معتقد بود طراحی واقعی فقط در جایی است که انسان در مرکز قرار بگیرد. بیمارستان سل paimio از انتخاب سایت ساختمان تا طراحی بنا، فضاهای داخلی و تمام عناصر و مبلمان، بسان یک موزه معنادار است که می تواند بخشی از تاریخ یک بیماری مسری و فضای حاکم بر آن و چگونگی حضور طراحی در این شرایط را به نمایش بگذارد. برخی از مبلمانی که او برای این پروژه طراحی کرد در فاصله ای کوتاه وارد بازار شد و امروزه به عنوان مبلمان شاخص دوران مدرن شناخته و فروخته می‌شود.

ادامه مطلب
آیا برای خرید خود سوالی دارید؟ راه های ارتباط سریع با پشتیبانی:
تلفن تماس و whatsApp 989021187706+
ایمیل [email protected]