تصویر برای پست وبلاگ داستان مبل تختخوابشو
گزارش 1400 شهریور 28, یکشنبه

داستان مبل تختخوابشو

سابقه مبلمان‌های دوکاره، سابقه طولانی وغنی است. پیانوی که به تخت تبدیل می‌شود، قفسه‌های کتاب که به میز تبدیل می‌شود. حتی به طرز باورنکردنی مبلی که به وان تبدیل شده است. اما رونق و تنوع این مبل‌های چند عملکردی با شروع قرن 1800 و وقوع انقلاب صنعتی بیش از پیش اتفاق افتاد.

 

صندلی تخت خوابشو/صندلی تاشو

این صندلی، در سال 1870 توسط کاودرا شلدون در نیویورک طراحی شد، که از مبلمان نظامی اروپا الهام گرفته شده است.

 

مبل تاشو / مبل قابل حمل و نقل

مبلی که به اندازه چمدان جمع می شود! این مبل شگفت انگیز متعلق به اوایل قرن 20 در انگلستان است

این صندلی به راحتی می تواند 4 نفر را در خود جای دهد و در صورت نیاز به انتقال آن به جایی دیگر، آنرا جمع کرده و جابه‌جا کرد.

 

- مبل تخت خوابشو لئونارد سی بیلی

 

 در سال 1899، یک مخترع آفریقایی-آمریکایی به نام لئونارد سی بیلی ثبت اختراع یک مبل تختوابشو را دریافت کرد، اسکیس‌های او یک قاب تخت و تشک فلزی را نشان داد که از مرکز تا شده بود. از انتهای طولی تخت بالا می آید تا در وسط قرار بگیرد، درست مانند یک تکه نان که از وسط جمع شود. این اختراع مورد توجه هیئت پزشکی ارتش ایالات متحده قرار گرفت و طرح تولید انبوه آن برای استفاده سربازان و اردوگاه‌ها، در دستور کار قرار گرفت.

 

leonard c. bailey-sofa bed

مبل تخت خوابشو سی بیلی و نمایش مکانیسم جمع و باز شدن آن

 

- مبل تخت‌خوابشو برنارد کاسترو

 

پدربزرگ مبل‌های تخت خوابشو مدرن و رویای آمریکایی، برنارد کاسترو ایتالیایی بود؛ که در سال 1919 به ایالات متحده مهاجرت کرد. پس از گذراندن بیشتر اوقات فراغت خود در موزه متروپولیتن شهر نیویورک و مطالعه مبلمان‌های در معرض نمایش، در سال 1931 شروع به ساختن مبل‌های تختخواب شو با نام تجاری خود کرد. مبل‌های کاسترو، به نظر نمی‌رسید که دارای تشک و قاب کشویی باشند. آنها زیبایی ظاهری مبلمان گران قیمت را حفظ کرده بودند.

Bernard Castro-sofa bed/اولین های مبل تخت خوابشو

مبل های تخخواب‌شو کاسترو فوق العاده مقاوم و محکم ساخته شده اند، بسیاری از آنها هنوز کارآمد و در حال استفاده هستند. موفقیت بزرگ برای خط تولید محصول کاسترو کانورتیبل در سال 1948 رخ داد که برنارد کاسترو در یک تبلیغ تلویزیونی با یک ایده نوآورانه با بازی دختر 4 ساله اش برنادت،مبل تخت خوابشو خود را معرفی کرد. برنادت با نشان دادن نحوه خوابیدن مبل و باز کردن بسیار آسان آن که حتی یک کودک می‌تواند این کار را انجام دهد، مبل طراحی شده خود را درسطح کشور به شهرت رساند. شرکت کاسترو در هنگام مرگ او در سال 1991 بیش از 5 میلیون مبل راحتی تخت خوابشو را به فروش رسانده بود.

 

مبل تخت خوابشو/برنارد کاسترو

آگهی های تبلیغاتی برنادت بیش از 40 هزار بار (در چند دهه) پخش شد و باعث شد او به عنوان تلویزیونی ترین کودک در آمریکا شناخته شود.

 

تبلیغ مبل تخت خوابشو/ مبل برنارد کاسترو/ تبلیغات مبل/Bernard Castro-sofa bed     Bernard Castro-sofa bed/تبلیغات مبل تخت خوابشو/مبل تخت خوابشو/

مبل تخت ‌خوابشو برنارد کاسترو به علت حفظ زیبایی یک مبل گران قیمت، به سرعت مورد تبلیغ متعدد قرار گرفت.

 

- مبل تخت خوابشو ویلیام بروور

 

ویلیام بروور در سال 1982 مبل تختخوابشویی بر اساس فوتون، طراحی کرد. ژاپنی‌ها از تشکی برای خواب استفاده می کنند که بسیار انعطاف پذیر است. و حالا ویلیلم بر پایه آن، اولین مبل تختخواب شو فوتون در جهان را اختراع کرد.

ویلیام بروور مدتی را در ژاپن گذرانده بود و عاشق طراحی ژاپنی بود. بروور معماری را در مدرسه طراحی هاروارد تحصیل کرده بود. او یک نجار و طراح خوب بود.

یک روز در سال 1982 ، بروور طوفان فکری کرد؛ او می دانست که تشک های فوتونی انعطاف پذیر هستند بگونه‌ای که ژاپنی ها هر روز صبح آنها را جمع می کنند. اگر فوتون‌ها مانند یک تکه کاغذ انعطاف پذیر هستند ، تا زدن آنها به تخت خواب یک اریگامی ساده است.

بروور یک تخت دو نفره را از قسمت طول به سه قسمت کرد و در عرض بصورت هوشمند بهم متصل کرد.و تشک‌هایی از فوم و پنبه لایه لایه را برای این تخت ایجاد کرد. و حالا بروور مبل راحتی تاشویی را طراحی کرده بود که نه فقط در یک منطقه که در سراسر جهان مورد استقبال قرار گرفت.

 

مبل فوتون تخت خوابشو/ تشک ژاپنی

امروزه در بسیاری از کشورهای جهان مبل تخت خوابشو فوتون با چوب های مقاوم ساخته می‌شود.

 

امروزه مبل و کاناپه تخت خوابشو رواج بسیاری پیدا کرده است و در اتاق‌های مهمان و یا نشیمن به عنوان تخت مهمان تا در خانه‌های کوچک به عنوان تخت اصلی مورد استفاده است. و در مدل‌های متنوع بصورت چوبی و فلزی و با مکانیسم‌هایِ حرکتی متفاوت وجود دارد. 

 

کاناپه تخت خوابشو سی سی- کاناپه تخت خوابشو ریما- کاناپه تخت خوابشو لوکاس

آیا برای خرید خود سوالی دارید؟ راه های ارتباط سریع با پشتیبانی:
تلفن تماس و whatsApp 989021187706+
ایمیل [email protected]