تصویر برای پست وبلاگ میز تلویزیون، مبلمانی در فراز و نشیب!
گزارش 1400 آبان 3, دوشنبه

میز تلویزیون، مبلمانی در فراز و نشیب!

نویسندگانی چون والتر اسکات، ژول ورن و تعدادی دیگر، وجود تلویزیون را تخیل و وجودش را پیش بینی کرده بودند. تلویزیون در سال 1884 اختراع شد و در دهه‌های اولیه قرن 20 تکامل پیدا کرد. این جعبه جادویی بگونه‌ای رشد و توسعه یافت که در اواسط قرن 20 برای عامه مردم مفهوم پیدا کرد. و پس از جنگ جهانی دوم به عنوان یک رسانه مهم تبلیغاتی و سرگرمی تبدیل شد.

 

حضور تلویزیون در خانه‌ها

تبلیغات اولیه تلویزیون، آنرا به عنوان یک "سینمای خانگی" مطرح کرد؛ واژه‌ای که در دهه اخیر برای تبلیغ تلویزیون‌های صفحه‌ای و هوشمند امروزه نیز استفاده می‌شود. این واژه نشان از رابطه دو جانبه خانواده و تلویزیون دارد، بگونه‌ای که صنعت تلویزیون تمرکز و مخاطب خود را همه اعضای خانواده قرار داده بود؛ و مردم نیز به سرعت در فضای خانوادگی خود از آن استقبال کردند.

این صفحه کوچک سفید! توانست تعدادی زیادی از مردم را به مراسم متعدد سیاسی، ورزشی و هنری و تماشای فیلم ببرد؛ و به یک عنصر موثر در اتاق نشیمن خانه تبدیل شود. 

 

تلویزیون و خانواده-tv & family

            تلویزیون به عنوان یک عنصر اصلی در نشیمن خانه

 

تحولات ساخت و طراحی بدنه تلویزیون

تلویزیون در ابتدا فقط یک جعبه برای نمایش بود، که برروی میز، کنسول و یا یک سکو قرار می‌گرفت اما در سال 1952 تبلیغاتی برای میز‌های تلویزیون آغاز شد، و تلویزیون با صنعت مبلمان و چوب آمیخته شد بطوری که در دهه 1950،60،70 سازندگان تلویزیون، بیش از آنکه به تهیه کابل و وسایل الکترونیکی فکر کنند، به چوب و نجار احتیاج داشتند.

 

تلویزیون برند crosley در دهه 50 

چند مدل از تلویزیون برند Crosley در دهه 50

 

history of tv Advertising- تبلیغات تلویزیون در گذر زمان

تبلیغات تلویزیون مبله برندهای مختلف 

 

تلویزیون‌های مبله ساخته شده برند zenit بگونه‌ای بودند که می‌شود آنرا به عنوان یک اثر صنایع دستی چوبی محسوب کرد. یک کمد از چوب بلوط با دستگیره‌های فلزی و پایه‌های فانتزی که تلویزیون را در خود جای داده است. در ساخت این نوع کاور و کمد تلویزیون‌ها، از دیتیل و جزییات انواع سبک‌های مبلمان‌ استفاده شده است. و به شدت مورد استقبال واقع شد.

 

تلویزیون مبله-تلوزیون قدیمی.تلوزیون وکنسول

تلوزیون های مبله که خود به عنوان یک کنسول هم نقش ایفا می‌کردند به یک عنصر اصلی در فضای نشیمن تبدیل شدند.

 

تناسبات در ساخت میزهای تلویزیون

آنچه که در تمام مدت ساخت تلویزیون و میز تلویزیون مورد غفلت و عدم توافق بوده است، بحث ارتفاع مطلوب جهت راحت تماشا کردن تلویزیون است، گاهی تلویزیون‌ها بر فراز قرارداشتند و گاهی در نشیب نشسته‌اند. 

 

قرار گیری تلوزیون در ارتفاع بالا

ساخت میز تلویزیون در ارتفاع بلند، و قرارگیری نا‌مناسب آن نسبت به ارتفاع دید 

 

ساخت تلویزیون مبله در یک ارتفاع کوتاه و نامناسب، بصورتی که نشسته بر زمین راحت‌تر قابل دیدن است. 

 

در طی دهه های اخیر با رشد تکنولوژی ساخت تلویزیون و تبدیل شدن آنها از یک جعبه مکعبی به یک سطح و با کاهش محسوس وزن و حجم آنها، در طراحی میزهای تلوزیون تغییراتی رخ داده است؛ از یک جعبه چوبی حجیم که تلوزیون را در خود قاب می کرد تا یک پنل ساده چوبی که زیر تلوزیون نصب می‌شود.

اگر چه در ساخت میزهای تلویزیون جدید کوشیده می‌شود که ارتفاع مناسب لحاظ شود، اما همچنان بازه ارتفاعی متفاوتی را برای میز تلویزیون وجود دارد که این امر تا حدودی متاثر از ابعاد تلویزیون، ابعاد فضا و سلیقه مخاطب نیز می‌باشد. ساخت تلوزیون‌های سبک جدید با امکان نصب پایه و یا نصب روی دیوار این شرایط را به مخاطب می‌دهد که این ارتفاع مناسب خود را تنظیم کند، بر روی میز قرار دهد و یا بر دیوار نصب کند.

 

modern tv stand

 

آیا برای خرید خود سوالی دارید؟ راه های ارتباط سریع با پشتیبانی:
تلفن تماس و whatsApp 989021187706+
ایمیل [email protected]