Picture for blog post زندگی با حیوانات خانگی
گزارش Friday, August 13, 2021

زندگی با حیوانات خانگی

اتاق نشیمن هر خانه پناهگاه افراد خانه است. جایی است که در پایان یک روز پر فراز و نشیب کاری و طولانی به خانه می آیید. جایی است که می توانید روزنامه یا کتاب بخوانید، تلویزیون ببینید ، استراحت کنید و با همه اعضای خانواده خود ، از جمله حیوانات خانگی خود وقت بگذرانید!

همان گونه که برای چیدمان فضای نشیمن افراد خانه مبلمان طراحی و انتخاب می‌کنیم، برای حضور یک حیوان خانگی در کنار خود نیز باید یک مبل مناسب حضور او انتخاب کرد. اما در انتخاب مبل باید به چه نکاتی توجه کرد و بهترین مبل که حیوان خانگی با آن سازگار شود و ارتباط گیرد، کدام است ؟

 

  • نوع حیوان و شخصیت منحصر بفرد حیوان خانگی شما!

اولین نکته که باید در انتخاب مبل به آن توجه کرد اینست که شما برای سگ می‌خواهید مبل بخرید و یا گربه. هریک از این حیوانات ویژگی ها، رفتارها و نیاز های متفاوتی دارند که باید در انتخاب مبل لحاظ شود. بهتر است قبل از خريد مبل زماني را به شناخت روحيه و نياز حيواني كه انتخاب كرديد اختصاص دهيد و در رفتار و نيازهاي آن دقيق شويد. مثل اينكه به چه بو و يا جنس پارچه‌اي حساسيت دارند و چه رفتاري از خود بروز مي‌دهند. اين موضوع مي‌تواند در انتخاب مبل مناسب كمك قابل توجهي كند.

 

  • جنس مبلمان

نیاز به خراش یک ویژگی ضروری گربه است. گربه ها تمایل زیادی به خاراندن اشیا در محیط خود دارند تا قلمرو خود را مشخص کرده و پنجه های خود را حالت دهند. بنابراين اگر حيوان شما گربه است بهترين جنس پارچه مبلمان، پارچه اي است صاف و بافته نشده، پارچه‌اي اگر داراي تار و پود مشهود و سستي باشد، گربه نخي را پيدا كرده و به سرعت كل پارچه را آسيب مي‌زند، اين نكته نه تنها در انتخاب مبلمان خود گربه كه در انتخاب مبل، پرده و روتختي خود منزل نيز بايد در نظر گرفته شود. بهتر است حتمن وسيله اي براي گربه تهيه شود كه بتواند اين نياز به خراش و بازي را به شيوه‌اي ديگر تامين كند.

 

براي جلوگيري از خراش مبلمان توسط گربه بهتر است با تهيه وسايلي براي بازي گربه اين نياز او را تامين كرد.

 

گربه و هم سگ به راحتي مي‌توانند به پارچه هاي كتان و چرم اسيب بزنند و اين جنس‌ها مقاومت بالايي در برابر پنجه‌هاي حيوانات ندارند. اما جير يك جنس مطلوب براي مبلمان حيوانات و مبلمان خانه‌هايي است كه داراي حيوانات هستند.

 

 

بايد در نظر داشت كه تميز كردن پارچه مبل يكي از نكات مهم در انتخاب مبلمان است، تمیز کردن الیاف طبیعی سخت تر است زیرا همه چیز را جذب می کند و بنابراین پاک شدن لکه‌ها سخت تراست. پارچه‌هايي كه با فناوري‌هاي جديد مثل نانو ساخته شده باشند، شايد گزينه هاي مناسب تري باشند.مزيت پارچه هاي مصنوعي در اين است كه در جذب مايعات و هم جذب بوها ضعيف عمل مي كنند كه اين وي‍ژگي مناسب براي مبل حيوانات است. چراكه پارچه‌هاي طبيعي در جذب بو و مايعات بسيار قوي عمل مي‌كند و تميز كردن را با مشكل مواجه مي‌كند. حيوانات نسبت به بو بسيار حساس هستند و واكنش هاي متفاوتي نشان مي‌دهند. پس بهتر است پارچه انتخابي مبل جاذب بو نباشد.

 

  • رنگ مبلمان

رنگ انتخابي مبلمان از آن جهت كه با گرد و خاك، لك، مو و خز حيوانات در ارتباط است حائز اهميت است. بايد در نظر داشت حيوان شما چه رنگي است و رنگي را انتخاب كنيد كه مو و خز آن را به صورت ناخوشايند نشان ندهد. رنگ هايي با تناژ كرم، قهوه‌اي و خاكستري مي‌تواند گزينه‌هاي مناسبي باشد. اما گاهي صاحبان حيوانات ترجيح مي‌دهند كه آلودگي و خز حيوانات واضح باشد و تمهيداتي براي تميز كردن در نظر مي گيرند، بنابراين در اين صورت از رنگ‌هايي اتفاقن متضاد با رنگ موي حيوان و يا در تناسب با ساير مبلمان منزلشان رنگ را انتخاب مي‌كنند.

 

  • طراحي مبلمان

مبلمان حيوانات درطرح‌هاي متفاوتي وجود دارد اما براي انتخاب بايد ديد كه شما بر اساس ساختار خانه، چيدمان ورفتارحيوانتان كدام طرح را ترجيح مي‌دهيد، گاهي وجود يك يا چند كوسن و بالش كوچك روي مبل مي‌تواند براي حيوان بوي‍ژه گربه جذاب باشد و زماني را به بازي با آنها اختصاص دهد.

 

دكواپ- دكو اپ- decoapp- مبلمان حيوانات- مبل گربه- مبل منزل- مبل مدرن

يك نكته مهم در طراحي مبلمان حيوانات آن است كه تشكچه، بالش و كوسن آن داراي زيپ باشد كه بتوان به راحتي روكش آنرا بيرون آورد و شست‌و‌شو داد.

و اما اگر فضاي شما بگونه‌اي است كه جابه‌جايي مبل نياز است و يا حيوان شما در ساعات مختلف روز نياز است در فضاهاي متفاوتي قرار گيرد انتخاب مبلمان داراي چرخ مي‌تواند گزينه مناسبي باشد. اما اين چرخ‌ها حتمن بايد داراي قفل ثابت شونده باشند تا مشكلي براي حيوان شما ايجاد نشود. گاهي نياز است مبل از سطح زمين ارتفاع بگيرد پس مبل حيواني را انتخاب كنيد كه داراي ارتفاع است. آيتم ارتفاع در انتخاب مبل براي گربه‌ها اهميت بيشتري دارد. اينكه داراي ارتفاع باشد يا نه، ترجيحي است كه صاحب حيوان با توجه به رفتار گربه‌اش و شرايط فضايي خانه‌اش مي‌دهد.

 

دكواپ- دكو اپ- decoapp- مبلمان حيوانات- مبل گربه- مبل منزل- مبل مدرن   دكواپ- دكو اپ- decoapp- مبلمان حيوانات- مبل گربه- مبل منزل- مبل مدرن

 

در انتخاب مبلمان براي حيوانات نكات بسيار از جنبه‌هاي متفاوت وجود دارد اما اين نكات عنوان شده، نكاتي ساده و عمومي براي انتخاب مبلمان حيوانات است. 

Do you have any questions for your purchase? Quick ways to contact support:
Phone call and whatsApp 989021187706+