Picture for blog post زندگی یک خانواده چهارنفره در یک خانه کوچک
گزارش Saturday, June 19, 2021

زندگی یک خانواده چهارنفره در یک خانه کوچک

اگر چه زندگی در خانه‌های کوچک برای شروع یک زندگی خانوادگی امری پذیرفته شده است، اما ادامه زندگی با داشتن فرزندان در یک خانه کوچک امری سخت به نظر می‌رسد.و فرد را به فکر تغییر شرایط و فضا می‌کشاند و یا خود را مجبور به زندگی در یک خانه با کیفیت فضایی حداقلی می‌بیند، اگرچه زندگی در فضایی که همه افراد خانه دارای استقلال فضایی هستند،يك اتفاق ایده‌آل است اما با مناسبات زندگی امروز،گاهي این اتفاق به راحتی قابل دسترس نیست. بنابراین باید بتوان با انتخاب و طراحی داخلی هوشمندانه، فضاها را به کیفیت مطلوبی متناسب با شرایط زندگی تبدیل کرد. استفاده حداکثری و بهینه از یک خانه 55 متری که بتواند علاوه بر رفع نیازهای روتین زندگی، فضای سالم و با نشاطی را برای رشد کودکان ایجاد کند، قطعن کار ساده‌ای نخواهد بود. اما آلیسون و ترور توانسته‌اند با مدیریت، تصمیم‌گیری و انتخاب درست و طراحی هوشمندانه، یک خانه کوچکِ ساده را به یک خانه با کیفیت فضایی مناسب تبدیل کنند.

 

دیدن فضاهای پنهان خانه

 

برای استفاده بهینه از یک فضای 55 متری باید فضاهای پنهان خانه را دید، فضاهایی چون بالای در، کابینت و یا تخت‌ها!

این فضاهای پنهان می تواند دقیقن جایي براي بخشی از علاقه ما در خانه باشد که خیلی از اوقات بخاطر نبود فضا، حذف می‌شوند، مثل کتاب‌ها و یا گلدان‌هایی که دوست‌شان داریم اما مجبور به حذفشان هستیم. در آپارتمان آلیسون و ترور تخته موج سواری چوبی و زیبایی است، که بالای کاناپه آنها نصب شده است. ترور علاقه زیادی به موج سواری دارد و تخته موج سواری او علاوه بر آنکه تکه‌ای از شخصیت پدر را برای بچه‌ها نمایان می‌کند. مانند یک قطعه زیبای هنری بر روی دیواراست. گلدان‌ها و کتاب‌ها نیز در همان فضاهای پنهان قرار گرفته‌اند. آليسون به گياه و گل علاقه دارد و با قرار دادن آنها در طاقچه و فضاي بالاي تخت و كابينت علاوه بر استفاده از نور بيشتر براي گياهان، فضاي خانه را براي بازي بچه‌ها باز نگه داشته‌اند  

 

                                خانه کوچک- معماری داخلی-دکواپ-مبلمان راحتی-تخت خوابشو-        دکواپ-تخته موج سواری- decoapp- معماری داخلی- مبلمان تخت خوابشو

آليسون و ترور با استفاده از فضاهای پنهان و قراردادن بخشی ازعلایق و تزیینات در بالاي تخت خواب و يا پنجره به فضا شخصيت بخشيدند.

 

قفسه بندي كاربردي

قفسه بندی و نصب طبقه یکی از ساده‌ترين کارها، اما در عین حال یک راه حل كاربردي است. قفسه‌های باریک در حالي كه فضاي اندكي را مي‌گيرند، محل مناسبی برای نگهداری وسایل مختلف هستند. آلیسون قفسه‌های کوچکی را در نزدیکی در ورودی خانه خود طراحی كرده است كه به عنوان کتابخانه‌ای از کف تا سقف اتاق، برای قرار دادن کتابها، وسایل تزئینی كاربرد دارد.

 

 

انتخاب درست 

انتخاب وسایل و مبلمان منزل اگر مهم‌تر از نوع چیدمان نباشد کم اهمیت‌تر نیست. مخصوصا زمانی که خانه كوچك است. در این صورت بايد در انتخاب دقت نظر بيشتري داشت و به جای استفاده از مبل های حجیم، بزرگ و كلاسيك از کاناپه های راحتی استفاده کنید.
خانواده آليسون نیز با توجه به محیط اتاق نشیمن به جای مبلمان صلب و كلاسيك ، یک کاناپه مدولار انتخاب کردند كه قابلیت تغییر و چيدمان مختلف را دارد و مي تواند فضا را هم براي بازي كودكان و هم پذيرايي از مهمان‌ها مبلمان كند.

آنها در انتخاب تخت‌خواب‌ها نيز اين نكته را در نظر داشتند و از تخت‌هاي ديواري كه قابليت باز و جمع شدن در ديوار را دارد استفاده كردند تا فضاي بيشتري در روز براي فعاليت و بازي كودكان در اختيار داشته‌باشند.

                          

 

آليسون و ترور بعد از تولد اولين فرزندشان تمام تلاش خود را كردند تا فضاي كوچك خانه‌اشان را بهترين شكل براي يك زندگي خانوادگي فراهم كنند. و امروز بيش از آنكه فضاي كوچك اين خانه به چشم آيد تصميمآ انتخاب و طراحي درست آن به نظر مي‌آيد. خانه‌اي سرشار از محبت!

 

Do you have any questions for your purchase? Quick ways to contact support:
Phone call and whatsApp 989021187706+