Picture for blog post داستان طراحی صندلی زیگزاگ
گزارش Monday, June 7, 2021

داستان طراحی صندلی زیگزاگ

زمانی که گریت ریتولد این صندلی را براي اولين بار طراحی کرد، از آن به عنوان شوخی طراح یاد کرد، ریتولد که از کودکی در کارگاه پدرش کارکرده بود و قبل از طراحی مبلمان و معماری، یک طراح جواهر با پيچيدگي‌هاي خاص اين نوع طراحي بود، طراحی یک صندلی به اين سادگي، در ابتدا هم برای خودش بیشتر به یک تجربه ساده شباهت داشت. اما با یک نگاه دقیق‌تر در پس این سادگی، ایده ریتولد نمایان می‌شود.

 

دکواپ/صندلی زیگ زاگ/داستیل/فولدینگ           

        

ريتولد در نظر داشت يك صندلي از يك ماده بدون درز و اتصال بسازد و به اين فرم زيگزاگي رسيد، او اين فرم را ابتدا با تخته سه‌لاخم شده و صفحه فولادي و در نهايت به چوب گيلاس رسيد كه به عنوان يك ماده مناسب كه قابليت ايجاد پايداري براي صندلي را دارد. 

طراحي نهايي ريتولد اگرچه بدون درز و اتصال نيست اما داراي ساختاري جسورانه است و يك تركيب خالص از فرم، عملكرد و ساخت است. و همين ويژگي است كه باعث شد اين صندلي توسط جنبش هنري دِاستيل كه بر فرم‌هاي اصلي و رنگ‌هاي اصلي تمركز داشت مورد حمايت قرار گيرد.

اين صندلي در واقع از چهار سطح چوبي تشكيل شده است كه با زاويه مناسب بهم متصل شده است و دو بلوك مثلثي پايه و نشيمن را پشتيباني مي كند.در واقع دو گوه مجهز به رولپلاك نشيمن زاويه دار را به پايه وصل مي‌كند. در واقع اين زوايا و اتصالات بر مبناي ايده دِاستيل كه معتقد بود خطوط مورب مي‌تواند تنش بين عناصر عمودي و افقي را از بين ببرد طراحي شده است.

 

دكواپ- ريتولد-زيگزاگ- داستيل- چوب گيلاس/مبلمان مدرن

 

ريتولد اين صندلي را در سال 1934 طراحي كرد و در سال 1935 توليدكننده مبلمان "metzandco" در نسخه‌هاي مختلف توليد كرد ويك شركت مبلمان ايتاليايي در سال 1971 حق توليد مبلمان ريتولد را خريداري كرد و سپس در رنگ‌هاي زرد، آبي، قزمز، سياه و سفيد با لبه چوب طبيعي طراحي كرد. 

 

ريتولد-دكواپ-

 

     اين صندلي به واسته فرم و عملكردش به راحتي درهمه فضاها مي تواند قرار گيرد، از يك اتاق كار تا اتاق خواب، نشيمن و اتاق ناهار خوري، حضور اين صندلي در فضا، بگونه‌اي است كه شما دوست داريد در جايي كه وقت زيادي رو مي‌گذرونيد، آنجا حضور داشته باشد.

 

دكواپ-صندلي زيگزاگ-معماري داخلي- دكوراسيون     دكواپ- دكوراسيون- صندلي زيگزاگ-ريتولد

 

ريتولد-دكواپ-decoapp- صندلي زيگزاگ    ريتولد - صندلي زيگزاگ- دكواپ-decoapp


 

Do you have any questions for your purchase? Quick ways to contact support:
Phone call and whatsApp 989021187706+