Picture for blog post داستان صندلی گهواره‌ای برای قصّه
گزارش Friday, May 21, 2021

داستان صندلی گهواره‌ای برای قصّه

هال تیلور نجار و پدری ساکن ویرجینیا، زمانی‌که فهمید آغوش‌اش به اندازه کافی بزرگ نیست تا بتواند همه بچه‌هایش را برای داستان قبل از خواب کنارهم بنشاند و در آغوش بگیرد، صندلی گهواره‌ای سه نفره "Story Time" را با سه نشیمن مجزا ساخت تا بتواند با بچه‌هایش روی آن بنشینند و داستان قبل از خواب را بخوانند.

hal taylor/ هال تیلور

story time chair

 

 این صندلی به دلیل جای کافی نداشتن آغوش یک پدر برای سه کودکش در طول خواندن داستان ساخته شده است. تیلور، طراح و سازنده این صندلی گفته است پس از اینکه فرزند سومش رُز از او خواسته است تا در جمع داستان خوانی شبانه در آغوش پدر حضور پیدا کند، او دچار مسئله شد، چراکه این درخواست فرزند کوچک بدان معنی بود که راشل، فرزند بزرگتر، باید در زمان داستان خوانی کنار بایستد. تیلور ادامه می‌دهد که احساس کردم این اصلاً عادلانه نیست و فکر کردم، خوب، من صندلی‌های گهواره‌­ای درست می‌کنم،و باید کاری کنم! و این کار را کردم. 

 بنابراین آقای تیلور تصمیم گرفت با استفاده از مهارت های نجاری خود صندلی گهواره ای Story-Time"" را طراحی کند و آن را بسازد. او تصور صندلی را در ذهن خود داشت و آن را بدون نمونه اولیه ساخت. این صندلی شامل یک نشیمن به اندازه بزرگسالان در وسط و دو نشیمن کوچک متناسب با اندازه بچه‌ها است که در دو طرف بازوی آن کمی بالاتر قرار دارند تا ارتفاع مناسب برای کودکان ایجاد شود تا آنها بتوانند دید کاملی از کتاب داستانی که می­‌خواهند تصاویر آن را ببینند داشته باشند وفرزند سوم روی پای خواننده می‌­نشیند. این طراحی ساده و در عین حال مبتکرانه، با خواندن کتاب و تاب خوردن، توانسته است به عنوان یک تجربه دوست داشتنی، ازبه وجود آمدن پیوندی راحت بین خانواده‌های دارای چند فرزند باشد.

 

story timeهال تیلور و صندلی قصّه گهواره‌ای

از زمان خلق این طرح تا کنون، او تنها شخصی نیست که ازاین صندلی لذت می‌برد. تا به امروز، تیلور حدود 30 صندلی گهواره­ای Story-Time را ساخته است. از جمله 5 صندلی که به خانواده سلطنتی در ابوظبی رفته‌است. 

برای ساخت هر یك از این صندلی ها باید 262 قطعه چوب جداگانه برش زده شود، این قطعات بیشتر از آن است که در 20 صندلی معمولی گهواره ای پیدا خواهید کرد!

 هر تکه چوب روی صندلی با دقت تطبیق داده شده است. تنظیم اتصالات پیچیده موجود در این صندلی به صورت دستی صورت گرفته است که زمان بر است، تمام تکیه‌­گاه های پشتی با یکدیگر منطبق‌اند و هر دوی آنها با هم مشابه‌اند که نیازمند زمان و دقت فراوان است.  

 

      

 

    

 

هال تیلور به عنوان نجاری مستقل است که در ساخت صندلی‌های گهواره‌ای تخصص دارد و از دوران کودکی در حال مطالعه فن ساخت صندلی گهواره‌ای بوده و از سال 1992 صندلی‌های گهواره‌ای را به عنوان یک طرح سفارشی محبوب ساخته‌است. او آنها را به صورت آنلاین می‌فروشد و همچنین تجارت خود را در ویرجینیا به دانشجویان نجاری می‌­آموزد. او در سال‌های اخیر به تدریس این فن پرداخته‌است. هال عملکرد تکیه گاه‌های پشتی منعطف را برای صندلی‌های گهواره‌ای به کمال رسانده‌است تا جایی که برخی آن‌را راحترین صندلی چوبی می‌دانند که روی آن نشسته‌اند.

 

Do you have any questions for your purchase? Quick ways to contact support:
Phone call and whatsApp 989021187706+