Picture for blog post داستان صندلی ایمز
گزارش Friday, August 6, 2021

داستان صندلی ایمز

چارلز و ری ایمز زوج پیشرو، شریک در زندگی و کار، در عرصه طراحی مبلمان در یک سفر هنری دست در دست هم، تاریخ طراحی معاصر را در روندی پیشگامانه با نوآوری‌هایشان عجین کردند. یک نگاه طراحی جسورانه وکاربردی که باعث ایجاد محصولات مورد تحسین جهانی شده‌است، که همکاری با شرکت‌های بزرگ مبلمان وحضور در بخشی از مجموعه دائمی موزه هنرهای مدرن در نیویورک را به همراه داشته‌است. چارلزایمز شخصیتی پیش از زمان خود بود. او همیشه به فناوری و ارتباط آن با زندگی روزمره علاقه داشت و با افراد زیادی در ارتباط بود و در زندگی روزمره مردم، فعالیت و نیازهایشان دقیق می‌شد و هر طراحی او از دل یک نیاز متولد شده‌است.

 

چارلز و ایمز

چارلز و ری ایمز طراحان پیشگام مبلمان مدرن

 

مجموعه معروف صندلی پلاستیکی ایمز؛ شاید بهترین معرف نگاه چارلز و ری ایمز به طراحی است، آنها می‌خواستند با محصولی که همه در هر محیطی از آن استفاده کنند به سمت تولید صنعتی و انبوه روند. اولین  نسخه ساخته شده توسط دو طراح از جنس پلاستیک نبود ، بلکه از فلز مهر و موم شده بود که بعداً فایبرگلاس شد. با این حال، پس از تغییر مواد، ایده نگه داشتن صندلی در یک "پوسته" بصورت یک ایده منحصر به فرد باقی‌ماند، که اولین بار در تاریخ تولید صندلی است.

این صندلی با موفقیت عجیبی روبرو شد، علاوه بر ظرافت و سادگی که ویژگی‌های محبوب در دنیای طراحی معاصر است تطبیق پذیری آن با هر محیطی، تمیز کردن راحت، آن را به محصول ایده‌آل برای هر موقعیتی تبدیل کرده است. این صندلی از خانه‌های لوکس تا خانه‌های معمولی طبقه متوسط، از دفاتر اداری و اتاق جلسات رسمی تا فضاهای دوستانه کاری، از آشپزخانه تا اتاق نشیمن و اتاق کودک، از مدرسه و مهدکودک تا بیمارستان توانست راه پیدا کند. نکته حائزاهمیت آن است که همه مصرف کننده‌ها در هر محیطی نیز از آن راضی هستند.

 

    

حضور صندلی ایمز در فضاهای متفاوت

 

استفاده از فایبرگلاس نشانه‌ای از نوآوری است که نقطه عطفی در تولید انبوه و صنعتی محسوب می‌شود.که این صندلی در گام اول با آن ساخته شد. اما نوآوری مداوم تکنولوژی و جستجوی مداوم برای تولید مصالح اقتصادی باعث شد طراحان بار دیگر متریال محصول در سال 1988 تغییر دهند. و این بار پلی پروپیلن را تجربه کنند، روشی که صندلی‌های موجود امروز از آن ساخته شده‌اند. در مورد پایه هم تغییراتی صورت گرفته است بطوری که در برخی نمونه های تولیدی بصورت چوب و فولاد و یا فقط فولاد ساخته می‌شوند.همچنین پایه‌ها می‌توانند 4 پایه لوله‌ای باشند و یا توسط یک سیم فولادی نازک بسته شوند. این صندلی‌ها امروزه در رنگ‌های متعدد توسط شرکت‌های متفاوت ساخته می‌شوند.

 

تکنولوژی ساخت نشیمن این صندلی به گونه‌ای است که می تواند خود به تنهایی کارایی داشته باشد

 

وقتی چارلز و ری ایمز این صندلی  را طراحی و ساختند، فکر نمی‌کردند که می خواهند یک نماد برای صندلی معاصر و مدرن بسازند. آنها فقط می خواستند چیزی بسازند که واقعن  کاربردی باشد و این عامل تمرکز در تحقیقات، طراحی و ساخت آنها بود، و نتیجه آن محصولی شد که امروزه این صندلی را یکی از نمادهای مبلمان مدرن می‌دانند.

 

 

 

 

 

 

Do you have any questions for your purchase? Quick ways to contact support:
Phone call and whatsApp 989021187706+