Picture for blog post معیار انتخاب مبل برای فضاهای کوچک
گزارش Friday, July 9, 2021

معیار انتخاب مبل برای فضاهای کوچک

شاید همه ما چه معمار و یا طراح معماری داخلی باشیم و یا یک فرد عادی دوست داشته باشیم یک خانه بزرگ ویلایی را دکوراسیون و طراحی کنیم. اما وقتی به دنیای واقعی باز‌می گردیم خواهیم دید بیشتر ما در حال زندگی و یا کار روی خانه‌هایی با پلان و مساحت کوچک هستیم. زندگی واقعی در همین دنیای واقع در جریان است پس باید همین زندگی با محدودیت‌اش را ارزشمند حساب کنیم و برای زندگی بهتر، فضایی بهتر را طراحی و چیدمان کنیم. شاید در گذشته نه چندان دور مبل در چیدمان فضای داخلی جایگاه خاصی نداشت اما امروزه یکی از عناصر مهمِ چیدمان و طراحی داخلی "مبل" است برای انتخاب درست و خرید این عنصر تاثیر گذار باید معیارهایی را در نظر داشت.

 

تناسبات

توجه به تناسبات طول و عرض فضای نشیمن و همچنین تناسب پنجره نسبت به فضا و جانمایی آن در فضا بسیار اهمیت دارد. در نظر داشته باشید اگر فضای نشیمن یک مستطیل کم عرض باشد جانمایی یک مبل "L" کار آسانی نیست و علاوه بر بستن فیزیکی و بصری فضا می‌ تواند عملکرد نشیمن را کاملا تحت تاثیر قرار دهد. در  چنین فضایی آنچه که می تواند گزینه خوبی باشد یک کاناپه است که به همراه چند صندلی کوچک و یا حتی تشک های کوچک چیدمان شده باشد.

 

تشک های کوچک، در یک نشیمن کوچک می‌تواند به عنوان یک عنصر عملکردی و موثر عمل کند، 

و در زمان حضور مهمان در نقش صندلی میزبان قرار گیرد.

 

عملکرد 

عملکردهای متفاوت یک فضای نشیمن در انتخاب مبلمان بسیار حائز اهمیت است، باید قبل از انتخاب مبلمان دقت کرد که قرار است از این فضا چه عملکردهایی گرفته شود، برخی از نشیمن‌ها گاهی در روز به یک اتاق کار تبدیل می‌شوند و شب به ماهیت اصلی خود که اتاق نشیمن است، باز می‌گردد یا جریان زندگی گاهی به گونه‌ای است که داشتن اتاق خواب میهمان یک الزام محسوب می‌شود، در چنین شرایطی برای خرید مبلمان با توجه به عملکرد فضا، باید در نظر داشت که مبلمانی انتخاب شود که بتواند نشیمن روز را به اتاق خواب مهمان در شب تبدیل کند.

 

 

سبک

انتخاب سبک و استایل طراحی و چیدمان خانه و مبلمان، یک معیاروعامل مهم محسوب می‌شود. در نظر داشته باشید که سبک‌های کلاسیک و مبلمان کلاسیک و پر از جزئیات، رنگ و طرح اصلا مناسب یک خانه کوچک نیست، در فضاهای کوچک هر چقدر از سبک‌های مدرن و معاصر با کمترین تزئینات استفاده شود، فضا بزرگتر و گیرا تر می‌شود و بر عکس اگر سبک مبلمان و یا طراحی خود فضا برگرفته از سبک کلاسیک باشد فضا دارای روح دافعه می‌شود و کوچکی فضا به همراه ازدیاد رنگ، طرح و خطوط نوعی ایجاد دافعه می‌کند.

 

انتخاب مبلمانی با طرح و نقش ساده می‌تواند فضای کوچک را فراخ تر و گیراتر کند

 

 

Do you have any questions for your purchase? Quick ways to contact support:
Phone call and whatsApp 989021187706+