تصویر برای پست وبلاگ از اوتامان تا پاف
گزارش 1400 مهر 19, دوشنبه

از اوتامان تا پاف

پاف از کجا آمده است؟

پاف یا اوتامان، این مبلمان همه کاره از کجا آمده است؟ آن برای اولین بار در اواخر قرن هجدهم از ترکیه، مرکز امپراطوری عثمانی وارد اروپا شد. امپراتوری عثمانی یک دولت سیاسی- فرهنگی بود که بخش اعظم جنوب شرقی اروپا، آسیای غربی و شمال آفریقا را بین سالهای 1300 تا اوایل قرن 20 تحت سیطره خود داشت. قسطنطنیه (استانبول امروزی) پایتخت آن بود. وبه دلیل مسیرهای تجاری،اقتصاد قوی و نفوذ در سراسر دریای مدیترانه،  نقش مهمی در اتصال جهان شرق و غرب ایفا کند؛ همه چیز را از زبان‌ها گرفته تا غذا،تا هنر و معماری و مبلمان در هم آمیخت.

اوتامان، یک عنصر اصلی مبلمان در خانه‌های امپراطوری عثمانی بود.این صندلی، ابتدا به عنوان یک تشکچه برای مجالس خانوادگی مورد استفاده قرار می گرفت. و احتمالاً به عنوان یک صندلی راحت بین صندلی‌های بزرگ و گران قیمت (یا حتی تخت) استفاده می شد و از آنجا که پشتی نداشت، به طور سنتی به دیوار یا ستون مرکزی در یک فضا تکیه داده می‌شد.

 

سفر پاف به سراسر جهان!

در زمان ناپلئون در فرانسه، پاف یا اوتامان در اواخر دهه 1700 به صحنه آمد. و به سرعت وارد برخی از بزرگترین خانه‌ها وسالن‌های مجلل شد. ظاهر راحت و نرم آن به این معنی بود که به عنوان یک صندلی، زیرپایی یا حتی میز موقت کارآمد است؛ و اغلب با روکش دستباف، پارچه گلدوزی یا منجوق شده، پوشانده شده بود.

 

 تصویر حضور پاف از خانه‌ای در ترکیه تا فرانسه

از حضور اوتامان در یک خانه‌ ترکیه‌ای  تا پاف در یک خانه‌ی فرانسوی

 

 

پاف و حضور گسترده در آمریکا

اوتامان، این صندلی راحت و ساده از سال 1800 وارد بریتانیا شد و سپس از آنجا به ایالات متحده آمریکا خود را رساند. حضور پاف در امریکا با یک تغییر عملکردی همراه شد و به عنوان یک پاف دارای صندوقچه وارد بازار شد.

 

 

آگهی ساخت یک پاف در آمریکا

آگهی ساخت پاف دارای صندوقچه

 

 

با ورود پاف به فضای طراحی مبلمان آمریکا، این عنصر مبلمان به فضای تخصصی طراحی مبلمان وارد شد و به عنوان یک مبلمان ویژه برای طبقه بالا و در کلوب‌های خصوصی ثروت مندان در قرن 19 و 20 توسط طراحان، طراحی شد. ظاهر آن نیز تغییر یافت و برخلاف روکش‌های قدیمی گلدوزی یا پشمی، با روکش‌هایی از چرم در رنگ‌های تیره، طراحی شد.

 

 طراحی مدرن با الهام از پاف

طراحی یک صندلی و زیر پایی با الهام از پاف توسط چارلز و ری ایمز

 

از قرن 20 به بعد پاف ها در سبک‌ها و با انواع پارچه و چوب و رنگ طراحی شده و مورد استفاده قرار گرفتند. برخی از آنها به عنوان یک عنصر از ست مبلمان کلاسیک یا مدرن و گاهی به عنوان یک صندلی مستقل در فضا نقش آفرینی می‌کنند.

 

پاف در انواع سبک ها

 

 

 

 

آیا برای خرید خود سوالی دارید؟ راه های ارتباط سریع با پشتیبانی:
تلفن تماس و whatsApp 989021187706+
ایمیل [email protected]